DUYURULAR

GENÇ TİYATRO EĞİTİMLERİMİZ BAŞLIYOR

.

Sahne Hat’da Tiyatro Eğitimleri

Neden Tiyatro ?

 

Tiyatro; hayatınıza girdiği andan itibaren öncelikle kendinizi ve çevrenizi gözlemleyeceksiniz; bu gözlemlerinize hayallerinizi katacak, birbirinden farlı karakterlere bürüneceksiniz.

Tiyatro hayatınıza girdikten sonra karakterler size farklı pencereler açarken siz de onlara yeni ruhlar giydireceksiniz. Hayatın sıradanlığına meydan okuyacaksınız. Bakış açınız genişletecek, bedeninizi ve sesinizi daha verimli kullanmayı öğreneceksiniz.
Yeni insanlarla, yeni dünyalarla tanışacak; onların hayatı, dünyayı nasıl yorumladığına tanık olacaksınız. İşbirliği ve iş bölümüyle bir sahne üzerinde nasıl mucizeler gerçekleştirildiğini; çalışmanın, tekniğin, tekrarın ve yöntemin size neler kattığını şaşkınlıkla izleyeceksiniz. Sanat denilen o büyülü dünyada dürüstlüğün, samimiyetin ve azimle çalışmanın yapılan tüm işleri ne kadar değerli kıldığına şahitlik edeceksiniz.

 

Eğitimlerimiz Zamanı ve Süresi :

.

Tiyatro eğitimlerimiz  Çalışmalarımız 8 ay sürmektedir.Hafta içi grupları haftada iki gün ikişer saat, hafta sonu grupları  haftada bir gün dört saat olmak üzere eğitim alırlar. Çalışmaların son üç ayında oyun seçilir ve provalar başlar.Yetişkin grubu öğrencilerimizle sahneleyeceğimiz  tiyatro oyunu talebe göre bir kereden fazlada sahnelenebilir..

Etkinliklerimizin içeriği :

 • Drama : Tiyatronun çok önemli bir alanı onu tiyatrodan ayıran; tiyatronun sanat, Dramanın bir eğitim olmasıdır. Kişinin kendisini ve çevresini keşfetmesi için kapsamı çok geniş bir çalışmadır.
 • Doğaçlama : Gerek düşünsel gerek duygusal gerek kinetik zekanın yaratıcı yanını geliştiren en önemli çalışmalardandır..Karakter yaratmak, olay örgüsü kurmak, gözlemlerimizi devreye sokmak, farklı bakış açılarını sergilemek için tiyatro eğitiminin çok önemli bir ayağıdır.
 • Diksiyon :Konuştuğun dile hakim olmak, zengin kelime hazinesi, doğru telaffuz, doğru vurgu. Unutulmamalı ki iletişimin en önemli alanlarından biri dili doğru kullanmak. Söz konusu tiyatroysa bu çok daha fazla önem kazanıyor.
 • Sahne Teknikleri : Tiyatro yeteneğin yanında doğru teknik kullanmanın da önemli olduğu bir sanat.Bütün sanat dallarında olduğu gibi.Sahneyi tanımak, sahneyi nasıl kullanacağımızı bilmek hem yaptığımız işe hem seyircimize saygımızı göstermemizin en önemli şartlarından biri bu yüzden teknik eğitimin önemi büyük.
 • Jest ve Mimik Çalışmaları : İletişimin en güçlü ayağı beden dilimiz. Bu tiyatroda da böyle. Beden dilini doğru kullanmak hem karakterleri canlandırırken hem sosyal hayatınızda ki ilişkileriniz için çok önemli. Unutmayın çoğu insan ne dediğinize değil nasıl dediğinizle ilgilenir.
 • Nefes çalışmaları : Sanat yapmanın spor yapmaktan çok farklı olduğu söylenemez. Sesinizi ve nefesinizi doğru kullanmayı öğrenmelisiniz.Çünkü onlar beden diliyle birlikte sizin en önemli enstrümanınız.
 • Karakter analizleri : Çalışmalarımızın her safhasında önemli olan bir çalışma. Karakter yaratmanın öncül
  .
  ü karakter analizi yapabilmektir.

ÇALIŞMA PROGRAMI:

Hafta içi Salı-Perşembe günleri haftada iki gün 4 saat olmak üzere 8 ay  sürmektedir.

Hafta sonu Pazar günleri haftada bir gün 4 saat olmak üzere 8 ay sürmektedir.

Çalışmalar Hafta içi 18.30-20.00 , hafta sonu 14.00-18.00 saatleri arasındadır.

Yorumlarınız bizim için değerli.

%d blogcu bunu beğendi: