DUYURULAR

Masal Atölyesi

.

‘Modern kültürün hüküm sürmeye başlamasıyla, hikâye anlatıcıları da şifahen anlatılan ve bize yoldaşlık eden hikâyeler de yok olmaya yüz tutmuş gibi. Anlatıcılarımızı unuttuk. Kadim köklerimizden kopmaya; kendimizden, fıtratımızdan ve doğadan uzaklaşmaya başladık. Anlatıcıların yerini televizyonlar ve internet aldı. Bu cihazlar aracılığıyla da binlerce hikâye anlatılıyor elbette ki. Bu cihazlar da birer anlatıcı. Ancak modern çağın teknolojik aygıtları, sadece önceden kaydedilmiş hikâyeleri aktarıyor. Anadolu’nun kadim anlatıcıları ise anlatıyor. Aktarmak tek yönlü gelişen bir eylem. Oysa anlatmak, hem anlatıcıyı hem de dinleyiciyi içine alan, çift yönlü bir eylem. Bu çift yönlülük iletişimi doğuruyor. Hülasa, diyebiliriz ki şifahi anlatma sanatı, aynı mekânda ve zamanda, anlatan ile dinleyenin birbiriyle iletişime geçmesi, muhabbet etmesidir.’   ASHLEY RAMSDEN SUE HOLLINGSWORTH

 

Ve çocuklarımız masallarla büyüsün istiyoruz. Onlar masal dinlesinler ki geçmişle bağları kuvvetlensin, geleceğe inançları kuvvetlensin, hayal güçleri sınırları zorlasın.

Ve çocuklarımız bin bir renge bulansın büyürken, bin bir kanat takıp uçsun o Kaf dağının ötesindeki ülkeye, bin bir kollu canavarı yensin, bin bir kere daha fazla iyiliğe, merhamete, yardımseverliğe inansın.

.

Bu yüzden masal atölyelerimiz var. Gelsin masal dinlesinler ve sonrasınd

.
a birbirinden güzel aktivitelerle hafta sonunu unutulmaz anlara çevirsinler. İsterseniz onlarla birlikte siz sevgili velilerimizde katılabilir masal atölyemize.

Lütfen rezervasyon yaptırın.

Gruplarımız 6-9 yaş ve 10-13 yaş grup çocukları kapsıyor.

Gruplarımız 10 kişiliktir.

Tel: 212 660 76 45 / 506 471 09 60

Yorumlarınız bizim için değerli.

%d blogcu bunu beğendi: