EĞİTİMLERİMİZ

SAHNE HAT YAĞLI BOYA RESİM ve KARA KALEM EĞİTİMLERİ

.

SAHNE HAT YAĞLI BOYA RESİM ve KARA KALEM EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Sahne Hat sanatta sınır tanımıyor. Bu güzel mekan artık resim sanatıyla daha da zengin daha da renkli. Ressam Cevdet TARAKÇI’ nın hocalığı eşliğinde “Hayalnizdeki resimleri sizlerin fırça dokunuşuyla gerçeğe dönüştürüyoruz.”

Yağlı boya ve kara kalem derslerimiz başlıyor. Çünkü biz sanatın iyileştirici yanının farkındayız. Herkesin hayatında mutlaka sanatın olmasının gerekliliğinin farkındayız. Yeter ki sizlerde hayatınızda olması gereken sanatın farkında olun.

RESİM YAPMANIN HAYATIMIZ İÇİN ÖNEMİ

Resmin türü ne olursa olsun resim yapmak size çok önemli kazanımlar sağlayacaktır. Tüm sanat dalları gibi resim yapmakta meşakkatli bir iştir. Ama sabır ve çalışkanlık sanatın bütün dallarında önemli olduğu gibi resim yaparken de önemlidir.

Fakat çalışmanın sonunda hayalinizde ki resimlerin renklerle dansına şahit olmakta paha biçilemez bir hazdır. Resim yaparken kullanacağınız doğru teknikler sayesinde herkesin hayranlıkla seyredeceği tablolar ortaya çıkaracaksınız.Bu aşamada usta bir ressamdan bu işin sırlarını öğrenmek önem kazanmaktadır.

Resim yapmak tıpkı öteki sanat dalları gibi ruhunuza ve bedeninize iyi gelecektir. Sizleri yaşamın alışılmış temposundan kurtaracak farklı dünyaların içine sokacaktır. Bunun için ihtiyacınız olan biraz renk bir fırçadır.

.

Resim kendinizi ifade etmenin, dünyayı, hayalleriniz sizin pencerenizden anlatmanın belki de en güzel yoludur. Bazen bir fırça darbesi binlerce kelimenin yerini alabilecek güçtedir.

Her sanat dalında yetenek kadar o sanata duyduğunuz saygı ve harcadığınız emekte önemlidir. Resim,  çalışmalarınızın karşılığını size en somut şekilde verecek sanat dallarının başında gelmektedir.

Ayrıca resim bir nevi ölüme meydan okumaktır. Günümüz dünyasında teknolojinin çok ilerlediği bir gerçektir. Ama bunun yanında emek harcanarak yapıla her şeyin de değerinin arttığını lütfen unu

.
tmayın. Çünkü resim sizin dünyaya bakan gözlerinizi ortaya koyduğunuz ürünlerle ölümsüz kılacaktır.

RESİM ETKİNLİKLERİ

Resim derslerimiz gündüz grubu Salı günü 10.30-16.00 saatleri arasındadır.

 

 

Yorumlarınız bizim için değerli.

%d blogcu bunu beğendi: