HABERLER

Yaz Dönemi Çocuk Drama Grubu Çalışmalara Başladı

.

Bu Yaz Çok Verimli Geçecek

Drama, çocuklarımızın dünyayı daha iyi tanımaları için etkili bir araçtır. Bunun önemi değişen koşulların çocukların sokaklara çıkma haklarını ellerinden alındığı göz önünde tutulursa daha iyi anlaşılacaktır. Sosyal hayattan her geçen gün uzaklaşan çocuklarımız, drama sayesinde yaşıtlarıyla birlikte hem kendilerinde var olanı keşfedecek hem de yaşıtlarıyla birlikte hayatı yaparak ve yaşayarak öğrenirler.

.

Drama, çocuğun hayal gücünü geliştirir. Kendini tanımasını sağlayarak dürtülerinden yararlanmayı öğretir. Özgüvenini, özgür karar verme becerisini geliştirir. Farklı olaylar karşısında tecrübe edinerek uygun çözümler üretir. İş birliğini geliştirerek sosyal uyumunu arttırır. Empati yapmayı , olaylara farklı bakış açısıyla bakmasını öğrenir.. Başkalarıyla olan benzerliklerini ve farklılıklarını fark eder.Eleştirmeyi, eleştirilmeyi ve fark etmeyi sağlar. Jest ve mimiklerin iletişimdeki önemini öğrenir.

Haftada bir gün çocuklarımızla Drama

.
alışmalarımız başladı.Amacımız onları hayata hazırlamak, mutlu olmalarını sağlamak, sağlıklı, özgüvenli, kendini gerçekleştirmiş bireyler olmalarına katkıda bulunmak. Tüm çocuklarımızı bekliyoruz. Çünkü çocuklar hayatın gerçek mucizeleridir ve her şeyin en iyisini hak ederler.

 


Yorumlarınız bizim için değerli.

%d blogcu bunu beğendi: